Czy warto postawić na eko torby?

Posted by

Obecnie media coraz bardziej nagłaśniają sprawę ocieplenia się klimatu i dbania o środowisko. Nie ma się co dziwić, ponieważ sytuacja jest naprawdę poważna i powinniśmy zacząć myśleć nad zmianą swoich działań na bardziej przyjazne naturze. Z tego względu ekologiczne zamienniki plastikowych reklamówek zdobywają nowych fanów. Popularnością cieszą się głównie torby wielokrotnego użytku, wykonane najczęściej z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len czy juta, które ograniczają zużycie długorozkładających się materiałów. Dlaczego warto zamienić tradycyjne woreczki na te bardziej ekologiczne?

Na dłuższą metę są tańsze

Klasyczne plastikowe siatki może i są tańsze niż bawełniane torby wielokrotnego użytku. Jednak taka reklamówka nie będzie nam służyć tak długo, jak jej ekologiczny odpowiednik, więc koszty nie wydają się już od siebie zbyt różnić. Niektóre sklepy, głównie spożywcze, zwiększyły ich ceny nawet kilkakrotnie, aby zniechęcić zakupowiczów do ich kupowania. Ten schemat działa, ponieważ możemy zaobserwować spadek sprzedaży plastikowych siatek, ponieważ ich zakup przestaje się opłacać i lepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą na zakupy torby wielokrotnego użytku. W ten sposób łącznie płaci się mniej i dodatkowo dba o planetę. To także prosty patent na ograniczanie zaśmiecania mieszkania woreczkami po warzywach lub owocach.

torby wielokrotnego użytku

Trwałość na długo

Torby wielokrotnego użytku, jak sama nazwa wskazuje, można wykorzystać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy więcej, niż tradycyjne plastikowe reklamówki. Są one o wiele trwalsze niż siatki jednorazowego użytku, ponieważ są wykonane z takich materiałów jak na przykład bawełna, len czy juta. Dzięki temu nie rwą się tak łatwo i na długo zachowują swoją funkcjonalność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://vicbag.pl/oferta/!