drzwi erkado

Uważnie wybieraj żywność

Posted by

Mąka bezglutenowa

Dieta bezglutenowa to kuracja podczas jakiej konsumuje się tylko jedzenie bezglutenowe (przykładowo amarantus, komosę ryżową, mąkę jaglaną itp.) Potrzebuje ona wielu poświęceń oraz ogromnej nieustępliwości. Jak każda posiada w samej rzeczy swoje plusy i minusy.

mąka bezglutenowa
Decydując się na tę formę żywienia mamy większą świadomość tego, co jemy. Bezglutenowiec musi bowiem dokładnie czytać wszelkie etykiety. Z tej przyczyny też żywi się zdrowiej, wystrzegając się sztucznych dodatków w jedzeniu przykładowo konserwantów oraz ulepszaczy. Skutkiem tego osoba taka je zdrowo, gdyż kupuje towary słabo ulepszone.

Jedynie na pozór ma się wrażenie, iż żywność bez glutenu to same poświęcenia. Tak faktycznie można wyszperać odpowiednik bez mała za jakikolwiek towar. Limitem jest wyłącznie nasza pomysłowość. Makaron bez problemu da się zamienić ryżem oraz różnymi rodzajami kasz, a musli z mlekiem jaglaną kaszą z owocami oraz jogurtem. W ten sposób odkrywa się także odmienne smaki np. robiąc naleśniki z mąki gryczanej.
Niejaką z dużych zalet tej diety będzie mała ilość słodkości. Niejako wszelkie klasyczne słodkości wytwarzane będą albowiem z wykorzystaniem mąki (tak ciasta, jak i paluszki). Postać która jest na podobnej diecie, jeżeli posiada chrapkę na coś słodkiego, musi sięgnąć właściwie po owoce i bakalie czy też sama wymyślić deser bezglutenowy.
Dieta bez glutenu to również idealna okazja do rozwijania swoich zdolności kulinarnych. Opcji ta kuracja dostarcza wręcz mnóstwo – nieomalże wszelkie konieczne towary (mąka, proszek do pieczenia) są także w odsłonie bezglutenowej. Bezglutenowiec nader ekspresowo pobudzi swą innowacyjność oraz zacznie przygotowywać dania w niczym nie będące gorszymi od tych standardowych i powszechnie poznanych.