Zakup rolety to nie wszystko

Posted by

Zastanawiając się nad zakupem zarówno rolety zewnętrznej, jak i wewnętrznej musisz wziąć pod uwagę, że potrzebuje ona napędu w celu prawidłowego działania. Oznacza to zakup napęd do rolety, który będzie ją zasuwał oraz odsuwał.

Jak wybrać odpowiedni napęd?

Przede wszystkim, aby cały zespół rolety wraz z napędem działał prawidłowo, napęd do rolety musi być dobrany w sposób prawidłowy pod konkretne parametry rolety. Oznacza to, że napęd do rolety powinien dysponować odpowiednią mocą, czyli momentem obrotowym umożliwiającym prawidłowe zasunięcie i odsunięcie rolety. 

napęd do rolety
napęd do rolety

Jeśli napęd będzie zbyt słaby, nie pozwoli to na prawidłowe działanie rolety. Być może napęd do rolety nie będzie mógł całkowicie zasunąć lub odsunąć rolety. Aby roleta i napęd były ze sobą kompatybilne, należy wybrać napęd do rolety, dostosowując go do parametrów rolety (jej wielkości oraz ciężaru).

Dlaczego odpowiedni wybór napędu jest istotny?

Odpowiedni wybór napęd do rolety jest istotny, ponieważ nie każdy napęd dysponuje mocą umożliwiającą prawidłowe działanie rolety. Jeśli chcesz, aby rolety oraz napęd do rolety pracowały wydajnie przez długie lata, niezbędny będzie wybór napędu dysponującego odpowiednią mocą. 
Dodatkowo, jeśli chcesz mieć pewność, że napęd do rolety będzie działał w każdych warunkach, nawet jeśli nastąpi przerwa w dostępie do prądu, powinieneś wybrać napęd z opcją awaryjnego otwierania, który jest możliwy przy użyciu ręcznego napędu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zawsze otworzysz roletę bez względu na okoliczności.

Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/silniki-do-rolet-c-5.html