Jakie schody wybrać?

Posted by

Nieodłącznym elementem domu lub mieszkania są schody. Trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich swobodne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi pokojami w budynku. Osoby, które są w trakcie remontu lub budowy domu często główkują nad tym, jakie stopnie schodowe drewniane wybrać. Powinny one pasować do wystroju wnętrza i spełniać swoje funkcje bez zarzutu. Na jakie aspekty należy jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru schodów?

Jak dobrać schody do wystroju wnętrza?

Co prawda funkcje użytkowe schodów są bezsprzecznie ważne, nie powinno się zapominać o kwestiach związanych z estetyką. Na samym początku warto zastanowić się, gdzie tak właściwie znajdą się nowe stopnie schodowe drewniane. Jeśli dysponujemy mniejszym budynkiem, najlepiej ustawić się w centralnej części budynku. Hol lub  korytarz, który jest przestrzenią komunikacyjną, będzie świetnym wyborem. Jeśli mamy do czynienia z większym budynkiem, położenie centralne nie sprawdzi się tak dobrze i powinno się rozważyć inne rozwiązanie. Salon nie jest dobrym miejscem na stopnie schodowe drewniane, ponieważ może to generować problemy z przenoszeniem się hałasu między poszczególnymi pomieszczeniami.
stopnie schodowe drewniane

Wybór schodów, a akustyka

Nie tylko aspekty funkcjonalne i wizualne są ważne podczas wyboru schodów. Dźwięk też jest niezwykle istotny, a często bywa, że myśli się o tym po zakupie, gdy jest już za późno. W takim wypadku trudno jest już wymienić stopnie schodowe drewniane na inne i musimy się pogodzić z ich akustyką. Schody żelbetowe zapewniają mniejszą słyszalność stąpania po ich powierzchni. W przypadku schodów modułowych odgłosy mogą być bardziej uciążliwe i głośniejsze. Wynika to z pustej przestrzeni, która się pod nimi znajduje i nie tłumi dźwięku. Jeśli posiadasz dzieci, takie stopnie schodowe drewniane z pewnością nie są dla ciebie.

Dowiedz się więcej na: https://sapo-podlogi.pl/oferta/stopnie-schodowe-drewniane/!